Suzuki Korona Handball wygrywa w Jeleniej Górze - wKielcach.info - najważniejsze wiadomości z Kielc

Suzuki Korona Handball wygrywa w Jeleniej Górze

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball odniosły drugie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Centralnej. W sobotę, po bardzo emocjonującym pojedynku, pokonały na wyjeździe MKS Vitamineo Jelenia Góra 30:26.

Drużyna z Dolnego Śląska ma w swoich szeregach kilka doświadczonych zawodniczek na czele z byłą reprezentantką Polski Agnieszką Kowalską oraz byłymi królowymi strzelczyń PGNiG Superligi: Joanną Załogą i Sabiną Kobzar.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Od początku żadna ze stron nie mogła odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 16:15.

W drugiej części w kieleckiej bramce dobrze spisywała się młoda Nina Smelcerz. Gra dalej była toczona gol za gol. Osiem minut przed końcem MKS prowadził 25:24. Wówczas z kontry wyrównała Zofia Staszewska. Kolejne akcje przyniosły błędy, ale podopieczne Pawła Tetelewskiego szybciej uspokoiły sytuację. Rzuciły trzy bramki z rzędu, czym rozstrzygnęły losy rywalizacji.

Najskuteczniejsza w kieleckim zespole była Nikola Leśniak. Prawa rozgrywająca zdobyła siedem bramek.

W sobotę, 7 października, Suzuki Korona Handball rozegra pierwszy mecz przed własną publicznością. O godz. 19 podejmie UKS Dziewiątkę Legnica.